Kingi oma kodule soojust

Maasoojuspump on keskkonnasõbralik kütteseade, mis aitab maapinnast kätte saada 100% loodusliku soojusenergiat. Suve jooksul maapinnale jõudnud päikeseenergia on võimalik maasoojuspumba abil targalt ära kasutada hoonete kütmiseks, kui ilmad külmemaks muutuvad.

Olenevalt vajadusest aitab universaalne maasoojuspump Teie kodu talvel soojendada ning suvel jahutada. Kuidas see töötab? Talvel, juhitakse seadme abil maapinnas olev soojus hoones olevatesse kütteseadmetesse (nt. radiaatorid). Suvel, aga toimib see kõik vastupidi, seadme abil juhitakse Teie kodus olev üleliigne soe õhk maapinda tagasi ja nii aitab see hoida hoone temperatuuri madalal.

Aastat kogemust

Ole muutus, mis maailmas näha tahad…

Pole saladus, et maasoojuspump on väga effektiivne ning keskkonnasõbralik, millega saab oma kodu temperatuuri reguleerida. Tegelikult on win-win olukord, saad enda kodu vastavalt vajadusele reguleerida ning aitad sellega suures osas meie kaunist loodust.

Tuhanded rahulolevad kliendid kiidavad ning soovitavad Novelan maasoojuspumpasid, sest see on mugav, soodne ning keskkonnasõbralik lahendus.

Miks võiksid kasutada ära maasoojust?

Ühe tarbitud kWh kohta suudab maasoojuspump toota kuni 5 kWh soojusenergiat. See tähendab, et maasoojuspump vähendab majapidamise küttekulusid kuni 80%Uued maakütte tehnoloogiad on muudavad geotermilise energia kättesaadavust veelgi paremaks.

N

Lülita sisse ja naudi – täisautomaatne süsteem

N

Täiuslik sisekliima just nii nagu soovid

N

Ülimalt madalad kulud nii küttel kui ka jahutusel

N

Keskkonnasõbralik 

N

Vaikne ning puhas

Inverter maasoojuspump Novelan WS

  • Lai võimsuste vahemik (1.5 – 13 kW)
  • Inverter-tehnoloogia lipulaev
  • Ülimalt vaikne
  • Meeldivalt efektiivne (SCOP kuni 5.48)
  • Suurepärane lahendus hoonetele kütmisaluse pinnaga alates 150 – 300 m2

Inverter maasoojuspump Novelan SIC

  • Lai võimsuste vahemik (1.5 – 17 kW)
  • Inverter-tehnoloogia lipulaev  
  • Ülimalt vaikne
  • Meeldivalt efektiivne (SCOP –  5.48)
  • Suurepärane lahendus kütmisalustele pinnaga alates 150 – 400 m2

Muudame koos su kodukliima Sulle meelepäraseks!
Kontakteeru Novelani spetsialistiga!

Miks on maaküte kasulik?

N

Keskkonnasõbralik – maakütte keskkonnajälg on väikseim kui mis tahes teisel energiaallikal;

N

Jätkusuutlik – tööks on vaja ainult maapinnas leiduvat soojust, mis leidub seal loomulikult. Lisaks on tegu kodumaise soojusenergiaallikaga, mis vähendab sõltuvust välismaisetest energiakanalitest;

N

Energiasäästlik – vähendab küttekulusid kuni 80%;

N

Puhas – Ei mingit tolmu ega tuhka;

N

Mugav – kasutajasõbralik juhtimissüsteem võimaldab juhtida tervet süsteemi kus iganes Te ka ei viibiks;

N

Usaldusväärne ja vaikne  – töötab iga ilmaga;

Maasoojuspumba tööpõhimõte

Maasoojuspumbad töötavad mõnes mõttes sarnaselt külmkapile. Külmutuskapi puhul juhitakse kapi seest soojusenergia välja. Maasoojuspump transpordib väliskeskkonnast sisalduva soojusenergia majja (kütteks ning tarbevee soojendamiseks).
Kogu protsess seisneb rõhkude tõstmisel ning langetamisel. Kogu protsessis osaleb neli põhilist komponenti: aurusti, kompressor, kondensaator ning paisventiil.
Külmakandja ringleb maasse paigaldatud torustikus ning haarab kaasa seal sisalduva soojusenergia. Seejärel liigub külmakandja soojuspumba sees olevasse aurustisse. Soojus antakse aurustis üle soojuspumba sees ringlevale vedelikule (külmaagens). Külmaagens (madala aurustumistemperatuuriga) aurustub soojusülekande tulemusel ning liigub edasi kompressorisse. Kompressor surub gaasi kokku, mille tulemusel gaasi temperatuur tõuseb. Seejärel liigub kuum gaas kondensaatorisse, kus kondenseerumisel antakse soojusenergia edasi maja küttesüsteemile. Gaasilises olekus külmaagens muutub kondenseerudes vedelikuks ja peale paisventiilis rõhu alandamist on valmis uueks soojusenergia kogumiseks

Maasoojuspumba valik

Sobiliku maasoojuspumba valimisel tuleb arvesse võtta hoone küttevajadust, küttesüsteemi ja vaba maapinda hoone ümber. Maasoojuspump sobib nii vanematele kui uuematele hoonetele.
Maasoojuspumba kasutamiseks on tarvis küllaltki suurt vaba maapinda hoone ümbruses: ühe ruutmeetri kütmiseks on üldjuhul tarvis vähemalt 3m maakollektorit ja 3,6m2 vaba maapinda.
Maasoojuspumba tõhusus oleneb köetava hoone suurusest ja sellest, millist küttesüsteemi kasutatakse. Maasoojuspump on tõhusaim ja tasuvaim suuremate suure küttevajadusega majade puhul, kus kasutatakse vesiküttesüsteemi ehk radiaatoreid ja põrandaküttesüsteemi.
Kuna maasoojuspumba valimisel tuleb lähtuda iga hoone spetsiifilistest omadustest ja seda mõjutavatest teguritest, soovitame maasoojuspumba müüjalt küsida juba käigusoleva süsteemi hinnangut ning hinnapakkumist ja sobiva lahenduse pakkumist konkreetsele elamule.
Maasoojuspumba paigaldamisel on mitu etappi ning kokku võtab paigaldusprotsess aega tavaliselt 3-5 tööpäeva.

Erinevad viisid maasoojuse ammutamiseks

Maakollektor 

Maasoojuspumba tööpõhimõte seisneb sellest, et maapinnasesse paigaldatakse plasttorustik ehk maakollektor. Maakollektor on ühendatud soojuspumbaga ning selle abil ammutatakse maasse kogunenud soojusenergiat. Maakollektori pikkus oleneb maasoojuspumba võimsusest. Plasttorustik paigaldatakse ühe meetri sügavusele maasse ning sinna lastakse külmumiskindlat ainet, niinimetatud külmakandjat. Külmakandjale kandunud soojusenergiat kasutatakse soojuspumpa kasutades kütmiseks ja sooja tarbevee tootmiseks.

Põhjavesi

Põhjavee temperatuur on nelja aastaaja vältel alati 3-12°C, mis teeb sellest väga hea maasoojuspumba soojusallika alternatiivi juhul, kui põhjavesi on lihtsasti kättesaadav. Maasoojuspump kogub ja kasutab vette salvestunud soojusenergiat.  

Tavaliselt kasutatakse kahte üksteisest 15-20m kaugusel asuvat puurkaevu, mis maasoojuspumbaga ühendatakse. Üheks puurkaevust võetakse vett ja teise juhitakse vesi uuesti tagasi. Puurkaevud peavad olema ühesügavused ja asuma samas veekihis, et ära hoida erinevate veekihtide segunemist ja veekihist väljapumbatava veehulga vähenemist.Õige lahenduse korral on põhjavee reostamine välistatud, ent puuduseks loetakse ebakindlust maapinnas piisava veeringluse tekkimise osas.

Energiakaev

Energiakaevud on puurkaevud, mille sügavus varieerub – 40-150 meetrit, läbimõõduga 100-160mm –, mis on puuritud vertikaalselt või kaldu ning kuhu paigaldatud torustiku abil kasutatakse pinnasekihti salvestunud soojusenergiat. Nimelt asub maapinna sügavamas kihis püsiva temperatuuriga geotermaalenergiaallikas.

Veekollektor

Kui maja lähedal asub veekogu, saab soojuspumbaga ühendatud ja veekogu põhja paigaldatud plasttoru abil koguda veekogu soojusenergiat.

Nüüd on Sinu 10 sekundi etteaste! Täida see lühike vorm ja võtame Sinuga peatselt ühendust!











    MaasoojusÕhk-vesi